Yhteystiedot

Papisto

Pastori Jonas Bergenstad, kirkkoherra

puh. 0400 330 484

jonas.bergenstad@ort.fi

(viikkovapaapäivät maanantai ja tiistai)

 

Pastori Aleksi Saveljeff, monikulttuurinen työ

puh. 040 683 8050

 aleksi.saveljeff@ort.fi

(viikkovapaapäivät torstai ja perjantai)

Avustava papisto

Pastori Matti Lipitsäinen

puh. 0400 625 446

Lahti

 

Rovasti, TM Olavi Merras

puh.  040 510 4664

 olavi.merras@phnet.fi

 

Pastori Taisto Rikkonen, Riihimäki

puh. 050 371 6475

  taisto.rikkonen@saunalahti.fi

 

Diakoni Aki Korpela

(019) 422 101

Hyvinkää

 

Kanttori

Petri Huttu

puh. 0440 251 062

 petri.huttu@ort.fi

(viikkovapaapäivät maanantai ja tiistai)

 

Muu henkilöstö

Kimmo Mäenrinne, vahtimestari, seurakuntakeskus

puh. 040 5041176

(viikkovapaapäivät tiistai ja keskiviikko sekä joka kuukauden neljäs viikonloppu)

 

Eeva Lehtinen, seurakuntasihteeri

puh. 040 359 4846

 eeva.lehtinen@ort.fi

 

Kirkkojen isännöitsijät

Juha Romanov, isännöitsijä, Lahden kirkko

puh. 050 3289 000

Mikko Äikäs, isännöitsijä, Heinolan kirkko,

040 520 1696