Yhteystiedot

 Seurakunnanvirasto

Harjukatu 5,15110 Lahti

Puhelin: 040 359 4846

Fax: (03) 751 5975

S-posti: lahti@ort.fi

Avoinna ma–to klo 10–13

Virkatodistus-tilaukset  ja sukuselvitykset toimittaa Kirkon keskusrekisteri 

ma-pe klo 9-15 (1.6.-31.8. ma-pe klo 9-14)

p. 040 358 3625
keskusrekisteri@ort.fi

Jonas Bergenstad

Kirkkoherra

 puh. 0400 330 484

 jonas.bergenstad@ort.fi

Petri Huttu

Kanttori

 puh. 0440 251 062

 petri.huttu@ort.fi

(viikkovapaapäivät maanantai ja tiistai)

Marina Salokangas

Kasvatustyöntekijä

puh. 040 662 8513

marina.salokangas@ort.fi

Avustava papisto

Pastori Matti Lipitsäinen

puh. 0400 625 446

Lahti

Rovasti, TM Olavi Merras

puh.  040 510 4664

olavi.merras@phnet.fi

Pastori Taisto Rikkonen, Riihimäki

puh. 050 371 6475

taisto.rikkonen@saunalahti.fi


Diakoni Aki Korpela

(019) 422 101

Hyvinkää

Muu henkilöstö

Kimmo Mäenrinne, vahtimestari, seurakuntakeskus

puh. 040 5041176 (tavoitettavissa puhelimitse klo 9-16)

kimmo.maenrinne@ort.fi

(viikkovapaapäivät tiistai ja keskiviikko sekä joka kuukauden neljäs viikonloppu)

 

Eeva Lehtinen, seurakuntasihteeri

puh. 040 359 4846

eeva.lehtinen@ort.fi

 

Kirkkojen isännöitsijät

Juha Romanov, isännöitsijä, Lahden kirkko

puh. 050 3289 000

Mikko Äikäs, isännöitsijä, Heinolan kirkko

040 520 1696

©2018 Lahden Ortodoksinen Seurakunta.